Fortsatt Foreldre kurs i Egersund
Fokus i kurset er på barnas situasjon og hvordan man ivaretar foreldresamarbeidet etter samlivsbrudd. Kurset starter tirsdag 13. mars kl. 19.00.Kurset "Fortsatt foreldre" gir innspill til:
- å forstå bruddprosessen
- å forstå konflikt og styrke kommunikasjonsferdighetene
- å se barnas livssituasjon * å samarbeide GODT NOK om felles barn
- å bearbeide fortiden for å handle godt i fremtiden
Du kan lese mer om kursopplegget her: Fortsatt foreldre
Noen sitater fra de som har vært på kurset;
”Jeg vil anbefale det for å unngå å låse seg inn i et fast spor. Du får hjelp til å se ting fra en annen kant og ståsted. Når man ser hele bildet, er det lettere å ikke henge seg opp i småting og bagateller”.
”Noen ganger trenger man å høre sannheten fra noen som ikke kjenner deg og som tar ditt parti, uavhengig av om du har rett eller ikke”.
”Dette har hjulpet meg videre”.
Arrangør er Familievernkontoret i Egersund og kurset holdes i deres lokaler i Strandgaten 18, og går over seks tirsdager. Pris er kr 500,-, som inkluderer kursmateriell og enkel servering på kurskveldene. Kursholdere er Irene Seglem og Anders Gjerdseth, som begge jobber som familieterapeuter og meklere ved Familievernkontoret i Egersund. Det vil bli tatt inn maks 12 deltakere på hvert kurs, og det er derfor viktig å være tidlig ute med påmelding om man vil være sikret plass. Påmelding skjer via tlf 51 46 11 80 eller per mail familievernkontoret.egersund@bufetat.no Velkommen til kurs!!Nyheter
Kalender Rogaland
| Uke | Ma | Ti | On | To | Fr | Lø | Sø |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
| 19 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
| 20 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 21 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
| 22 | 28 | 29 | 30 | 31 |
-
Ingen oppføringer.